MCHJ

Temir yo‘l mahsulotini sertifikatlashtirish markazi

Yagona telefon

78 150 13 69

Bizga yozing

info@ccrp.uz

MCHJ

Temir yo‘l mahsulotini sertifikatlashtirish markazi

O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz ikki yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, adabiyot, madaniyat, san’at sohalari va ommaviy axborot vositalari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

August 26, 2023

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni

Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, Yangi O‘zbekistonni barpo etish yo‘lida amalga oshirilayotgan islohotlarga qo‘shgan munosib hissasi, o‘zining yorqin iste’dodi, keng qamrovli ijodiy, ilmiy-amaliy faoliyati bilan xalqimiz ma’naviyatini yuksaltirish, mamlakatimizda ilm-fan, ta’lim, adabiyot, madaniyat va san’at sohalarini rivojlantirish, yoshlarimizni ona yurtga muhabbat va sadoqat, umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash yo‘lidagi ulkan xizmatlari hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvonlar bilan taqdirlansin:

«O‘zbekiston Respublikasi fan arbobi» faxriy unvoni bilan

Azamov Abdulla – O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Matematika instituti laboratoriya mudiri

Gulamov Kadir Gafurovich – O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Fizika-texnika instituti bosh ilmiy xodimi

Zaxidov Anvar Abdulaxadovich – Amerika Qo‘shma Shtatlarining Dallas shahridagi Texas universiteti professori

«O‘zbekiston Respublikasi xalq baxshisi» faxriy unvoni bilan

Urolov Erkin Yunusovich – Qarshi ixtisoslashtirilgan san’at maktabi o‘qituvchisi, baxshi, Qashqadaryo viloyati

«O‘zbekiston Respublikasi xalq rassomi» faxriy unvoni bilan

Mamadjanov Anvar Alimjanovich – O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, grafik rassom

Mansurov Imyar Idrisovich – O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, rangtasvirchi rassom

«O‘zbekiston Respublikasi xalq ustasi» faxriy unvoni bilan

Djumayev Baxshillo Shirinovich – Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, zardo‘z-usta, Buxoro viloyati

«O‘zbekiston Respublikasi xalq shoiri» faxriy unvoni bilan

Sherov Abdulla – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist» faxriy unvoni bilan

Djurabayeva Charosoy Xosiljanovna – «Tumor» raqs ansambli badiiy rahbari, baletmeyster

Kubayeva Dilnoza Okilbekovna – O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktrisasi

Penkova Anastasiya Vasilevna -O‘zbekiston davlat akademik rus drama teatri aktrisasi

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» faxriy unvoni bilan

Ansatbayev Najimatdin – O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining Nukus filiali rejissyorlik va aktyorlik mahorati kafedrasi professori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Askarov Axmadali – Toshkent davlat pedagogika universitetining O‘zbekiston tarixi kafedrasi professori, akademik

Iskandarov Sadulla -O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi akademigi

Kamilov Erkinboy -O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Kenjabayev Kamchibek – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi, Andijon viloyati

Salimov Oqil Umurzoqovich -Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash «Ulug‘bek» jamg‘armasi rahbari

Xakimov Akbar Abdullayevich -O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining San’atshunoslik instituti tasviriy va amaliy bezak san’ati bo‘limi mudiri

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi» faxriy unvoni bilan

Jo‘rayeva Sanobarxon Raxmonovna – Asaka tumani madaniyat bo‘limi qoshidagi ansambl xonandasi, Andijon viloyati

To‘rayev Aziz Oppoqovich -«Mehr va muruvvat» jamoat fondi raisi

Eshbekov Yuldash -O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Xalqimizning ilmiy-intellektual salohiyati va ma’naviyatini yuksaltirish, ta’lim, sog‘liqni saqlash, adabiyot, madaniyat va san’at sohalari hamda ommaviy axborot vositalarini rivojlantirish borasida erishayotgan yuksak natijalari, yurtimiz taraqqiyotini ta’minlash, jamiyatda o‘zaro totuvlik, ijtimoiy-ma’naviy barqarorlikni mustahkamlash, yosh avlodni vatanparvarlik ruhida sog‘lom va barkamol etib tarbiyalashga qo‘shgan katta hissasi hamda jamoat ishlaridagi faolligi uchun quyidagilar mukofotlansin:

«El-yurt hurmati» ordeni bilan

Bobomurodova Xosiyat -Samarqand davlat universiteti qoshidagi aniq fanlarga ixtisoslashgan maktabning ma’naviy-ma’rifiy ishlar targ‘ibotchisi

Inoyatov Sulaymon Inoyatovich -Buxoro davlat universitetining yurisprudensiya va ijtimoiy-siyosiy fanlar kafedrasi professori, Buxoro viloyati

Madreimov Polat Shamshetovich -«Ayqulash» Qoraqalpoq davlat milliy folklor ansambli bosh baletmeysteri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Matyakubova Gavxar – O‘zbekiston davlat filarmoniyasining Xorazm viloyati bo‘linmasi sahnalashtiruvchi baletmeysteri

Sagdiyev Yodgar Xabibovich – O‘zbek Milliy akademik drama teatri direktori

Salimov Olimjon – O‘zbekiston davlat drama teatri bosh rejissyori

Usmonova Yulduz Ibragimovna – «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Xasanova Muxtaram Urushovna – Boyovut tumanidagi 19-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Sirdaryo viloyati

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Azizov Turgun Tursunovich – O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Djalilov Ismaildjan Tulyaganovich – O‘zbekiston davlat konservatoriyasining akademik xonandalik va opera tayyorlovi kafedrasi professori

Musakov Zulfixar Djalalovich – «O‘zbekfilm» kinokonserni» davlat unitar korxonasi postanovkachi kinorejissyori

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Abdullayeva Azatxon – Sirdaryo viloyati musiqali drama teatri aktrisasi

Abdullayeva Munavvara – O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining musiqali, dramatik teatr va kino san’ati kafedrasi professori

Allamuratov Mengnar Mamayusupovich – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasining Surxondaryo viloyati bo‘limi rahbari, shoir

Zakirov Raxmatilla Xusanovich – O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, milliy musiqa cholg‘ulari ustasi

Zaripova Karima Faxritdinovna – Karim Zaripov nomidagi Respublika estrada va sirk kolleji direktori

Irismetov Murodjon Ergashevich – Respublika ixtisoslashtirilgan travmatologiya va ortopediya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori

Kamilov Mirzayan Mirzaaxmedovich – Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti professori, akademik

Kayumova Adinaxon Zakirovna – Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, do‘ppido‘z, Andijon viloyati

Qo‘ziyev Toir Asqarovich – V.Uspenskiy nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa maktabining an’anaviy ijrochilik bo‘limi o‘qituvchisi

Nishanov Baxodir Isanovich – O‘zbekiston davlat yosh tomoshabinlar teatri aktyori

Radjabov Kaxramon Kendjayevich – O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Tarix instituti bosh ilmiy xodimi

Usmanova Malika Shamsutdinovna – Toshkent shahar perinatal markazi direktorining neonatal xizmati bo‘yicha o‘rinbosari

Ergashev Orzikul Muratovich – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi

I darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Djabbarova Yulduz Qosimovna – Toshkent pediatriya tibbiyot institutining kafedra professori

«Do‘stlik» ordeni bilan

Abdiyev Allanazar Idireysovich – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Abdullayeva Umida Zakirjanovna – Yashnobod tumanidagi 77-ixtisoslashtirilgan ko‘zi ojizlar maktab-internatining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Agzamov Miraziz Mirganiyevich – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Agzamxodjayev Saidakbar Saidovich – O‘zbekiston xalqaro islom akademiyasining islom tarixi va manbashunosligi kafedrasi professori

Azatova Feruza Murataliyevna – O‘zbekiston davlat filarmoniyasining «Shodlik» ashula va raqs ansambli baletmeysteri

Azimov Sharif Tursunovich – Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, kulol, Samarqand viloyati

Alemasov Viktor Aleksandrovich – O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining madaniyat va san’at menejmenti kafedrasi professori

Babaxanova Danisiya Dayanovna – O‘zbekiston davlat drama teatri aktrisasi

Vildanov Djiangir Rumilevich – Karim Zaripov nomidagi Respublika estrada va sirk kollejining estrada aktyorligi bo‘limi katta o‘qituvchisi

G‘oziyev Yunusali – Marhamat tumanidagi «Andijon samosi» xalq havaskorlik dorbozlar guruhi badiiy rahbari, Andijon viloyati

Davronov Behzod Damirovich – Rossiya Federatsiyasi davlat akademik katta teatri opera solisti

Jabborov Nurboy Abdulxakimovich – Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universitetining o‘zbek adabiyoti tarixi va matnshunoslik kafedrasi mudiri

Zunnunova Sevara Zakirjonovna – O‘zbek Milliy akademik drama teatri modeler rassomi

Irzayev Bahrom Shaymamatovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Qatag‘on qurbonlari xotirasi davlat muzeyi bosh ilmiy xodimi

Ismatullayeva Barnoxon Adiljon qizi – Germaniya Federativ Respublikasi Gannover davlat opera teatri solisti

Israilov Anvar Shavkatovich – Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, naqqosh, miniatyurachi rassom, Toshkent shahri

Israilov Umid Shavkatovich – Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri opera solisti

Kasimov Rifatilla Kudratullayevich – Yunus Rajabiy nomidagi O‘zbek milliy musiqa san’ati institutining maqom cholg‘u ijrochiligi kafedrasi professori

Kim Lyudmila Sergeyevna – Guliston ixtisoslashtirilgan san’at maktabi o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati

Kuchiyev Ismatboy – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi, publitsist

Quvatov Umriuzoq Yuldashovich – O‘zbekiston davlat filarmoniyasining Qashqadaryo viloyati bo‘linmasi xonandasi

Quchqorova Muhabbat Uzoqovna – Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, kashtado‘z, Buxoro viloyati

Mamatova Shirin Mamadjanovna – «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Mannapov Sultanbek – Farg‘ona davlat universitetining musiqa ta’limi kafedrasi mudiri, professor, Farg‘ona viloyati

Meldebekov Akjol Meldebekovich – Botir Zokirov nomidagi milliy estrada san’ati institutining estrada xonandaligi kafedrasi katta o‘qituvchisi

Milova Violetta Fedorovna – R.Glier nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa maktabining maxsus fortepiano bo‘limi o‘qituvchisi

Mirzayev Akmaljon Burxanovich – Farg‘ona viloyati musiqali drama teatri aktyori

Muqimov Kamil – O‘zbekiston Milliy universiteti professori, akademik

Murodov Shonosir Shoazizovich – Respublika ixtisoslashtirilgan dizayn maktabi uslubchisi

Najmiyev Amridin – O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, ganchkor usta, Samarqand viloyati

Nazarimbetov Bazarbay Matjanovich – Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat akademik musiqali teatri vokal artisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Nasimov Xilol Tulkunovich – O‘zbekiston kinoarboblari ijodiy uyushmasi a’zosi, postanovkachi rejissyor

Nematov Zikrillo Xayriyevich – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Pogorelova Olga Vasilevna – Samarqand davlat muzey-qo‘riqxonasining numizmatika va maxsus saqlash fondi ilmiy xodimi

Raxmanov Karimbay – O‘zbekiston davlat filarmoniyasining Xorazm viloyati bo‘linmasi direktori

Rustamxo‘jayev Shokirxon Shodmonxo‘ja o‘g‘li – Adabiyotshunos, matnshunos, Andijon viloyati

Risyukova Yuliya Vasilevna – O‘zbekiston Respublikasi Ta’limni rivojlantirish respublika ilmiy-metodik markazi direktorining o‘rinbosari

Sultanova Shaxnoza Abduvaxitovna – Toshkent davlat texnika universitetining mashinasozlik fakulteti dekani

Saydumarov Murtazo Goziyevich – Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universitetining xorijiy tillar kafedrasi dots.nti

Salimov Shokaxxor Muxabbatovich – O‘zbekiston Jurnalistlar uyushmasi a’zosi, publitsist

Safyanova Venera Muzagidovna – O‘zbekiston davlat yosh tomoshabinlar teatri aktrisasi

Turabdjanov Sadritdin Maxamatdinovich – Toshkent davlat texnika universiteti rektori, professor

Utepbergenova Bibirabiga – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xalq cholg‘ulari orkestri faxriy xonandasi

Umirzakov Baltoxodja Yermatovich – Toshkent davlat texnika universitetining umumiy fizika  kafedrasi professori

Faktorovich Gilsina Aksanovna – Samarqand viloyati rus drama teatri aktrisasi

Faxargaliyev Ravil Nagimovich – Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri orkestr sozandasi

Xamidova Marfua Azizovna – O‘zbekiston davlat konservatoriyasining akademik xonandalik va opera tayyorlovi kafedrasi professori

Xarchenko Olga Ivanovna – O‘zbekiston Milliy axborot agentligining axborot uzatish xizmati boshlig‘i o‘rinbosari

Xushvakov Nabi Olimovich – Shahrisabz davlat muzey-qo‘riqxonasi bosh direktori, Qashqadaryo viloyati

Sharipov Boboxon – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, tarjimon

Eshtuxtarova Oliya – Jizzax viloyati musiqali drama teatri aktrisasi

Yuldashev Shoxrux Alisherovich – «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Yanov-Yanovskiy Dmitriy Feliksovich – O‘zbekiston kompozitorlari va bastakorlari uyushmasi a’zosi, kompozitor

II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Abdugaffarov Abdusattar Abdujabbarovich – Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat instituti jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, nazorat va monitoring bo‘limi boshlig‘i

Kodirova Husniya Abdurasulovna – Kasbi tumanidagi 12-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Masharipova Dano Yangiboyevna – Chirchiq shahridagi 7-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktorining ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, Toshkent viloyati

Tadjibayeva To‘lqinoy Obidjonovna – Oltiariq tumanidagi 19-maktabgacha ta’lim tashkiloti uslubchisi, Farg‘ona viloyati

Xalmirzayeva Sayyora Shukurovna – Toshkent davlat agrar universitetining o‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi dots.nti

Chukkiyev Rashit Abduvaxabovich – Andijon viloyati qo‘g‘irchoq teatri aktyori

Ergashev Zokirjon – Namangan viloyati ixtisoslashtirilgan san’at maktabining puflama va zarbli cholg‘ular kafedrasi mudiri

II darajali «Salomatlik» ordeni bilan

Abdullayeva Nargiza Nurmamatovna – Samarqand davlat tibbiyot universitetining davolash ishlari bo‘yicha prorektori  – ko‘p tarmoqli klinikasi bosh shifokori, Samarqand viloyati

Abduraximov Zoxid Abduvasikovich – O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining sanator-kurortlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari

Boltayev Abdukarim Majitovich – Boysun tumani tibbiyot birlashmasining «Machay» oilaviy shifokorlik punkti mudiri, Surxondaryo viloyati

G‘aybullayeva Shaxzoda Jalalovna – Sardoba tumani tibbiyot birlashmasining «G‘afur G‘ulom» oilaviy shifokorlik punkti mudiri, Sirdaryo viloyati

Nadirova Saodat Fayzillovna – Nishon tumani tibbiyot birlashmasining ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi shifokori, Qashqadaryo viloyati

Saidov Maksud Arifovich – Bolalar milliy tibbiyot markazi direktori

Xalimova Zamira Yusufovna – Akademik Yo.To‘raqulov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan endokrinologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktorining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

Halilov Najmiddin Shermatovich – Tomdi tumani tibbiyot birlashmasining jarrohlik bo‘limi mudiri, Navoiy viloyati

Yunusov Abdulmajit Abdulaxatovich – Bag‘dod tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi shifokori, Farg‘ona viloyati

«Sog‘lom turmush» medali bilan

Jonizoqova Sayyora Sonnibayevna – Mirzacho‘l tumani tibbiyot birlashmasining 17-oilaviy poliklinikasi patronaj hamshirasi, Jizzax viloyati

Jumaboyeva Marg‘uba Umirbekovna – Xorazm viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining gematologiya bo‘limi mudiri

Toshboyev Raximjon Axmedovich – Qorasuv shahar tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam bo‘limi anesteziolog-reanimatologi, Andijon viloyati

«Kelajak bunyodkori» medali bilan

Ko‘chqorov Islomjon Nurali o‘g‘li – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Saydaliyev Javohir Abdurayim o‘g‘li – O‘zbekiston davlat simfonik orkestri sozandasi

Solijonov Xushnudjon Xurshid o‘g‘li – Yunus Rajabiy nomidagi «Maqom» ansambli xonandasi

«Shuhrat» medali bilan

Abduxalikov Mansur Maxsudovich – «O‘zbekfilm» kinokonserni» davlat unitar korxonasi postanovkachi kinorejissyori

Bekturdiyev Akbar Egamberdiyevich – O‘zbekiston kinoarboblari ijodiy uyushmasi a’zosi, postanovkachi kinorejissyor

Gandjayeva Lola Atanazarovna – Xorazm Ma’mun akademiyasining tabiiy fanlar bo‘limi boshlig‘i

Gukasyan Narine Rudolfovna – U.Qurbonov nomidagi Respublika bolalar ruhiy-asab kasalxonasi logopedi

Jiyemuratova Gozzal Dauletiyarovna – «Ayqulash» Qoraqalpoq davlat milliy folklor ansambli raqqosasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Jumayeva Malika Abidovna – Buxoro davlat muzey-qo‘riqxonasi ekskursovodi, Buxoro viloyati

Isamova Karomat Kadirovna – Jizzax viloyati qo‘g‘irchoq teatri bosh rejissyori

Isxakova Elsevar Djasurovna – «O‘zbekfilm» kinokonserni» davlat unitar korxonasi liboslar bo‘yicha postanovkachi rassomi

Ishmuxamedova Shaxzoda Ravshanovna – O‘zbek Milliy qo‘g‘irchoq teatri aktrisasi

Yo‘ldasheva Muxabbat Xusnidinovna – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi, tarjimon

Yo‘ldashov Turgunpulat Valiyevich – Surxondaryo viloyati san’at saroyi bosh rejissyori

Karabayeva Farogat Rixsibayevna – Olmazor tumanidagi «Muruvvat» nogironligi bo‘lgan bolalar uchun 1-internat uyi enagasi, Toshkent shahri

Karimova Gulchexraxon Taxirovna – Respublika xoreografiyaga ixtisoslashtirilgan maktab-internati mumtoz raqs fani o‘qituvchisi

Kasimov Ubaydulla Patxullayevich – Respublika «Usto» uyushmasiga qarashli «Sharqona sayqal» xususiy korxonasi miniatyurachi rassomi

Keldiyev Anvar Farxadovich – Forish tumanidagi «Bog‘don» folklor-etnografik xalq ansambli badiiy rahbari, Jizzax viloyati

Kudryavseva Nadejda Anvarovna – Farg‘ona viloyati rus drama teatri aktrisasi

Kurbanov Negmat Tuygunovich – Samarqand shahridagi 5-imkoniyati cheklangan shaxslar uchun maxsus madaniyat markazi rahbari

Lushnikova Yelizaveta Valentinovna – Samarqand davlat muzey-qo‘riqxonasining arxeologiya fondi ilmiy xodimi, Samarqand viloyati

Mamasadikov Nurillo Shukrullayevich – Farg‘ona shahridagi «Meridian Diagnostic Hospital» tibbiyot markazi rahbari, Farg‘ona viloyati

Masharipov Odamboy Vapayevich – Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, yog‘och o‘ymakorligi ustasi, Xorazm viloyati

Masharipova Nargiza Otaxonovna – Urganch davlat universitetining ingliz tili va adabiyoti kafedrasi dots.nti, Xorazm viloyati

Nurilloyev Baxtiyor Baxshilloyevich – Romitan tumanidagi 12-bolalar musiqa va san’at maktabining an’anaviy xonandalik sinfi o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Odilov Murodjon Shuxratovich – «Hujjatli va xronikal filmlar kinostudiyasi» davlat unitar korxonasi kinorejissyori

Oxunov Mansurjon Nosirovich – Uchko‘prik tumanidagi «Hangoma» havaskorlik teatri rejissyori, badiiy so‘z ustasi, Farg‘ona viloyati

Raximov Baxram Abdiyevich – Dehqonobod tumani madaniyat markazining baxshichilik to‘garagi rahbari, baxshi, Qashqadaryo viloyati

Ruziyeva Shaxista Abdulxamedovna – Andijon shahar ko‘zi ojizlar kutubxonasi mudiri, Andijon viloyati

Ro‘zimurodov Ro‘zimurod Narzulloyevich – Qorako‘l tumanidagi ixtisoslashtirilgan maktab-internatining matematika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Sadirova Farog‘at Nishanovna – Konimex tumani «Do‘stlik» madaniyat markazi badiiy rahbari, Navoiy viloyati

Saidova Feruza Kamilevna – «Yangi avlod forumi» bolalar ijodiyot markazining teatr to‘garagi rahbari, kino aktyori

Soliyev Adxam Umarovich – «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Soxibnazarov San’atillo Nasrulloyevich – Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, yog‘och o‘ymakorligi ustasi, Samarqand viloyati

Stejka Veronika Yurevna – «O‘zbek davlat sirki» davlat muassasasi artisti

Toyirov Jamol Muxidinovich – Buxoro tumanidagi «Mavji Buxoro» folklor-etnografik xalq ansambli badiiy rahbari, Buxoro viloyati

Umirova Inobat Mo‘minovna – Muqimiy nomidagi O‘zbekiston davlat musiqali teatri solist-vokalisti

Fadeyeva Tatyana Valerevna – Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn institutining teatr bezagi rangtasviri  kafedrasi katta o‘qituvchisi

Xashimov Akram  Abdiyevich – «Xalq so‘zi» va «Narodnoye slovo» gazetalari bosh muharririning o‘rinbosari

Xudayberdiyeva Gulbaxor Saydaxmatovna – Arnasoy tumanidagi 5-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Jizzax viloyati

Hasanov Hamza Rustamovich – O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Shafiyeva Maryam Fuatovna – Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 50-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Eshonqulov Begali Nurali o‘g‘li – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti

Sh.Mirziyoyev

MCHJ

Temir yo‘l mahsulotini sertifikatlashtirish markazi

  • Aloqa uchun

    Qabulxona

    +998 78 150 13 69

    E-mail

    E-mail:info@ccrp.uz
    O‘zbekiston Respublikasi, 100105, Toshkent shahri, Mirobod tumani, Mehrjon ko‘chasi, 61-uy
    Skip to content