MCHJ

Temir yo‘l mahsulotini sertifikatlashtirish markazi

Yagona telefon

78 150 13 69

Bizga yozing

info@ccrp.uz

MCHJ

Temir yo‘l mahsulotini sertifikatlashtirish markazi

O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz ikki yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

August 27, 2023

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni

Mamlakatimizning iqtisodiy qudratini mustahkamlash, barcha sohalarda islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi ko‘p yillik samarali mehnati, yurtimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini ta’minlash, Yangi O‘zbekistonni barpo etish, uning xalqaro maydondagi obro‘-e’tibori va nufuzini yuksaltirish, inson qadrini ulug‘lash kabi ezgu maqsadlar yo‘lidagi katta xizmatlari, zamonaviy ishlab chiqarish quvvatlarini yaratish, ilg‘or innovatsion texnologiyalarni joriy etish, hududlar infratuzilmasini jadal rivojlantirishga qo‘shgan munosib hissasi, jamiyatda ma’naviy barqarorlikni saqlash, yosh avlodni ona Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishlaridagi ibratli faoliyati uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:    

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan chorvador» faxriy unvoni bilan

Rizayev Erali Abdukarimovich – Nurobod tumanidagi «Sahobaota qorako‘l nasl» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh cho‘poni, Samarqand viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan pillachi» faxriy unvoni bilan

Pardayeva Zubayda Musayevna – O‘rta Chirchiq tumanidagi «Agropilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati hudud agronomi, Toshkent viloyati

Xalliyeva Mengal – Angor tumanidagi «Allayorov Jahongir» fermer xo‘jaligi pillachisi, Surxondaryo viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi» faxriy unvoni bilan

Baxronov Sayfidin Fattoyevich – «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Markaziy kon boshqarmasi avtosamosval haydovchisi, Navoiy viloyati

Staroverov Oleg Vladimirovich – «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyati «Yoshlik-1» konini o‘zlashtirish loyihasi direktorining birinchi o‘rinbosari, Toshkent viloyati

Shamsiyev Shermat Jo‘raqulovich – Muborak gazni qayta ishlash zavodi direktori, Qashqadaryo viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi» faxriy unvoni bilan

Sharipov Shavkat Uktamovich – Samarqand shahridagi «Zarafshon Textile» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Samarqand viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan transport xodimi» faxriy unvoni bilan

Ganiyev Polat Begdullayevich – «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining «Qo‘ng‘irot» lokomotiv deposi teplovoz mashinisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Zakirov Shuxrat Fatxullayevich – «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining «O‘zbekiston» lokomotiv deposi «Afrosiyob» yuqori tezyurar elektropoyezdi mashinist-murabbiysi, Toshkent viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan fuqaro aviatsiyasi xodimi» faxriy unvoni bilan

Kochnev Konstantin Dmitriyevich – «Uzbekistan airways» aksiyadorlik jamiyatining parvoz-uslub bo‘limi «Boeing-787» havo kemasi komandiri

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan ixtirochi va ratsionalizator» faxriy unvoni bilan

Xamrayev Ibraxim Shaykulovich – Olot tumanidagi «Merganteks» paxta-to‘qimachilik klasteri bosh direktori, Buxoro viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» faxriy unvoni bilan

Axmedov Abdukarim Abduraxmanovich – O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining Surxondaryo viloyati Kengashi raisi

Kalanov Rustam Abduxakimovich – Toshkent shahar hokimining jamoatchilik, mahalla va nuroniylar masalalari bo‘yicha maslahatchisi

Turdiyev Sodiqjon – «Nuroniy» jamg‘armasining respublika boshqaruvi raisi

Tulyaganov Kozim Nasirovich – O‘zbekiston Respublikasi Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi sohasida nazorat qilish inspeksiyasi boshlig‘i

Shermuxamedova Jamila Tashpulatovna – Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi targ‘ibotchisi

Shukurov Parda – «Nuroniy» jamg‘armasining Sharof Rashidov tumani bo‘limi raisi, Jizzax viloyati

«El-yurt hurmati» ordeni bilan

Abdurazzakov Quvandiq – Zarbdor tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Jizzax viloyati

Tulegenova Akshagul Abuyevna – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Avezov Kenja Safarovich – «Toshrabot-O‘rtacho‘l» irrigatsiya tizimi boshqarmasining bo‘lim muhandis-gidrotexnigi, Navoiy viloyati

Arziyev Shuhrat Xolovich – «Uzbekistan GTL» korxonasi qurilish loyihasi direktori

Qodirov Alisher Keldiyevich – O‘zbekiston «Milliy tiklanish» demokratik partiyasi Markaziy kengashi raisi

Mamatqodirov G‘ulomqodir – Andijon viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli

Merganov Xakimjan Ergashevich – «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining rux zavodi eritish sexi gidrometallurg-apparatchisi, Toshkent viloyati

Mirsagatov Yuldash Ergashevich – «Toshshahartransxizmat» aksiyadorlik jamiyatining «1-avtobus saroyi» filiali avtobus haydovchisi, Toshkent shahri

Pirmatov Rashid Xusanovich – «O‘zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi – bosh direktori, Toshkent viloyati

Usmonov Ulugbek Alimjonovich – «Enter Engineering Pte. Ltd.» kompaniyasi bosh direktori

Xoltoyev Turop – Parkent tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent viloyati

Shomurodov Masaliddin Zuxriddinovich – «UzAuto Motors» aksiyadorlik jamiyatining ishlab chiqarish boshqarmasi payvandlash sexi smena ustasi, Andijon viloyati

I darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Xodjayeva Mavludaxon Islamovna – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisi

«Do‘stlik» ordeni bilan

Abdullayeva Zulxumor Bobojonovna – Marhamat tumanidagi «Marhamat qurilish invest» mas’uliyati cheklangan jamiyatining pardozchilar brigadasi boshlig‘i, Andijon viloyati

Abduraxmanov Tursunxodja – «Nuroniy» jamg‘armasining Rishton tumani bo‘limi raisi, Farg‘ona viloyati

Agzamova Gulrux Anvarovna – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi a’zosi

Adenbayeva Turdigul – Qo‘ng‘irot tumanidagi «Oltinko‘z-Sartur» biolaboratoriyasi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Ashurov Jamol Rajabboyevich – «Nuroniy» jamg‘armasining Jondor tumani bo‘limi raisi, Buxoro viloyati

Alimatov Tair Namatullayevich – O‘zbekiston Respublikasi Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi vazirligi bo‘lim boshlig‘i

Alimova Sanobar Mukimovna – Qo‘qon shahridagi «Artizonbo‘yi» mahalla fuqarolar yig‘ini otinoyisi, Farg‘ona viloyati

Atoyeva Zulpiya – Romitan tumanidagi «Doston» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Asatov Sayfulla – Toshkent viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli

Bafoyev Xayrillo Amonovich – Buxoro tumanidagi «Ko‘chko‘mar» mahalla fuqarolar yig‘ini raisining keksalar va faxriylar bo‘yicha maslahatchisi, Buxoro viloyati

Bekmuratov Arislanbay Jumamuratovich – Kegeyli tumanidagi «Juzimbag‘» ovul fuqarolar yig‘inining Beksiyiq ovuli ko‘cha biyi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Gadoyeva Ziyoda Erniyozovna – Peshku tumanidagi xususiy tadbirkor, asalarichi, Buxoro viloyati

Djansaidov Nuridin Nagimanovich – «O‘zikkilamchiranglimetall» aksiyadorlik jamiyati bosh texnologi

Djurayev Shuxrat Nizamovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Inson huquqlari bo‘yicha vakili (ombudsman)ning Navoiy viloyatidagi mintaqaviy vakili

Ziyamuxamedova Dilnoza Muradovna – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi mas’ul xodimi

Ibragimov Saidjon Sabitovich – Toshkent shahar hokimligining fuqarolarga xizmat ko‘rsatish boshqarmasi boshlig‘i

Ibragimova Maxbuba – Namangan shahridagi xususiy tadbirkor, gul ko‘chatlari yetishtiruvchisi, Namangan viloyati

Inoyatov Ulugbek Ilyasovich – O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasining Markaziy Kengashi raisi

Ishimbayev Eldar Radikovich – «Uzinfocom» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktorining o‘rinbosari

Qlichev Valeriy Maxmudovich – Guliston shahri nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Sirdaryo viloyati

Mamutov Ismayl Mamutovich – Taxtako‘pir tumani suv xo‘jaligi bo‘limi ekskavator mashinisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Mamutov Ravshan Aminaddinovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi raisi

Maxmudova Shoxista Asadovna – Bekobod tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Toshkent viloyati

Muminov Numonjon Shodiyevich – Farg‘ona viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli

Muxamadkulov Abdushukur – Samarqand shahri nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Samarqand viloyati

Muxutdinov Nodir Ubaydullayevich – O‘zbekiston Respublikasi tog‘-kon sanoati va geologiya vazirining maslahatchisi

Naurizov Qalbay Togayevich – Shumanay tumanidagi «Munchoqli» mahalla fuqarolar yig‘inining Bo‘zatov ko‘chasi biyi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Normamatov Kamol Xurramovich – «Sharg‘unko‘mir» aksiyadorlik jamiyatining yer osti usulida ko‘mir qazib olish uchastkasi tog‘ ishchisi, Surxondaryo viloyati

Nosirov Rofe Zayniyevich – Urgut tumanidagi «Shodlik» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Samarqand viloyati

Panayev Sherniyaz Yerniyazovich – Kegeyli tumanidagi «Abat makan» mahalla fuqarolar yig‘inining Ye.Panayev ko‘chasi biyi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Pirnazarov Tairjon – «O‘zbek geologiya qidiruv» aksiyadorlik jamiyatining Surxon dala geologiya qidiruv ekspeditsiyasi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Raxmanov Zakirjon – «Nuroniy» jamg‘armasining Farg‘ona viloyati bo‘limi raisi

Sabirov Muxamadjan Rustamovich –  Xiva tumanidagi «Xiva qurilish servis» kichik korxonasi direktori, Xorazm viloyati

Sabirov Xamro – «O‘zbek geologiya qidiruv» aksiyadorlik jamiyatining tajriba-uslubiy tadqiqotlar laboratoriyasi boshlig‘i

Saydullayev Narzulla – Zomin tumanidagi «Narzullayev Jasurbek» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Salyamov Anvar Shavkatovich – «Sanoat-energetika guruhi» mas’uliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori

Safarov Shamsiddin Avulovich – «Talimarjon issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining elektr sexi elektr chilangari, Qashqadaryo viloyati

Tadjibayev Husanboy Muminovich – «Issiqlik elektr stansiyalari» aksiyadorlik jamiyatining «Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi» filiali 1-qozon turbina sexi mashinisti, Sirdaryo viloyati

Tolibekov Omirbek Arzibekovich – Chimboy tumanidagi «Temiryo‘l guzari» mahalla fuqarolar yig‘inining Qiyas jirov ko‘chasi biyi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Turabayev Tursunboy – Angor tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Surxondaryo viloyati

Turdimurotov Abduraxmon Umurkuljonovich – «O‘zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining elektrda po‘lat eritish sexi po‘lat erituvchisi, Toshkent viloyati

Uzakov Aslankul Itolmasovich – «O‘zneftgaz burg‘ilash ishlari» mas’uliyati cheklangan jamiyati burg‘ilovchisi, Qashqadaryo viloyati

Urinboyev Abdullajon – Chortoq tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Namangan viloyati

Utegenov Uzaqbay Qazaqbayevich – Kegeyli tumanidagi «Abat makan» mahalla fuqarolar yig‘inining Nuroniylar ko‘chasi biyi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Filipas Vladimir Ivanovich – «Uzbekistan airways» aksiyadorlik jamiyatining «Uzbekistan airways sales» filiali direktori

Xamidov Odil Abidovich – Toshloq tumanidagi «Obidjon» tuyachilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Xujabekova Buvinso Isakovna – Paxtakor tumani obodonlashtirish boshqarmasi ishchisi, Jizzax viloyati

Soy Timur Vilenovich – Samarqand turizm markazi qurilish direksiyasi direktorining texnik masalalar bo‘yicha o‘rinbosari

Shamshetov Sarsenbay Nuratdinovich – Qishloq xo‘jaligida bilim va innovatsiyalar milliy markazining Qoraqalpog‘iston Respublikasi agroxizmatlar markazi direktori

Shirinov Djaxongir Djabbarovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisi

Ezozxonov Avazxon Nezomxonovich – «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Markaziy kon boshqarmasi «Auminzo-Amantoy» koni boshlig‘i, Navoiy viloyati

II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Mamirova Maxbuba Rustamovna – Jizzax shahridagi «Amir Temur» mahalla fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi, Jizzax viloyati

Raximova Yuldizxan Kadirovna – O‘zbekiston Qizil Yarim oy jamiyatining Farg‘ona viloyati tashkiloti raisi

Xalikova Zebinsa Alimovna – Mirzaobod tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Sirdaryo viloyati

Yaxyayeva Sanoat Shayunusovna – Olmazor tumanidagi «Xastimom» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

«Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

Abdujalilova Zaynab Allakulovna – Mirzaobod tumanidagi «Bog‘iston» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Sirdaryo viloyati

Alimov Ravshanbek Azadbekovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qo‘mitasi raisi

Axmedova Nargisa Gazibayevna – Zangiota tumanidagi «Eski qal’a» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent viloyati

Dexqonova Mo‘minaxon Axmadovna  – Beshariq tumanidagi «Baxmal» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Farg‘ona viloyati

Jumashova Kamila Shabbaddinovna – Nukus shahridagi «Shimbay guzari» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Ibrogimova Zulxumor Djumaniyazovna – Xiva shahridagi «Sangar» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Xorazm viloyati

Inamov Rustamali Uktamaliyevich – Mingbuloq tumanidagi «Madaniyat» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Namangan viloyati

Muqumov Quvondiq Xamdamovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining mahalliy vakillik organlari faoliyatiga ko‘maklashish, gender tenglik, odam savdosi va majburiy mehnatning oldini olish masalalari boshqarmasi boshlig‘i

Nazarov Ubaydulla Abdumannapovich – O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining Davlat feld’egerlik xizmati transport ta’minoti bo‘limi bosh mexanigi

Nazarova Shaxnozaxon Usmonovna – Andijon tumanidagi «Yuksalish» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Andijon viloyati

Sirojev Izomiddin Zayniddinovich – G‘ijduvon tumanidagi «Sho‘rcha» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Buxoro viloyati

Soliyeva Marxabo Raxmatovna – Xatirchi tumanidagi «Paraxun» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Navoiy viloyati

Turakulov Obidjon Xasanbayevich  – Jalaquduq tumani soliq inspeksiyasining davlat soliq bosh inspektori, Andijon viloyati

Tursunov Otabek Tojiyevich – Sherobod tumanidagi «Boyqishloq» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Surxondaryo viloyati

Hamroyev O‘mirzoq Ataqulovich – Baxmal tumanidagi «Gulbuloq» qishloq fuqarolar yig‘ini raisi, Jizzax viloyati

Yangiboyev Baxodir Abdusalomovich – Kitob tumanidagi «Yakkatut» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qashqadaryo viloyati

«Kelajak bunyodkori» medali bilan

Davronova Nodira Husan qizi – Yangiyer shahridagi «Shodiyona» mahalla fuqarolar yig‘inidagi yoshlar yetakchisi, Sirdaryo viloyati

Yelmuratov Madiyar Koshkinbayevich – «Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki direksiyasi – IT Park» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Qoraqalpog‘iston Respublikasi filiali boshlig‘i

«Jasorat» medali bilan

Abdullayev Rustamjon Turdimurotovich – Yangiobod tumanidagi hunarmand-haykaltarosh, Jizzax viloyati

Abidjonova Lolaxon Raximjonovna – Quvasoy shahridagi dekorativ buyumlar yasovchi hunarmand, Farg‘ona viloyati

Aliyev Farmon Anvarovich – Asaka tumanidagi 16-ko‘zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan «Nurli maskan» maktab-internatining tarix fani o‘qituvchisi,  Andijon viloyati

Begimqulov Toshpulat Tulaganovich – Yakkabog‘ tumanidagi poyabzal ta’mirlash ustasi, Qashqadaryo viloyati

Yesemuratova Gulzira Kalbayevna – «Hunarmand» uyushmasining Xo‘jayli tumani bo‘limi a’zosi, tikuvchi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Mamanazarov Otabek Abdusalomovich – Xatirchi tumanidagi yakka tartibdagi tadbirkor, sartarosh, Navoiy viloyati

Muminov Turdali Abdurashidovich – Xovos tumanidagi uy jihozlarini ta’mirlash ustasi, Sirdaryo viloyati

Rajabov Otanazar Abdullayevich – Hazorasp tumanidagi «Qobul G‘ayrat» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

Rasulov Maxmud Mansurovich – Paxtachi tumanidagi poyabzal ta’mirlash ustasi, Samarqand viloyati

Sayfiyev Xurshid Ibodovich – Romitan tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Buxoro viloyati

To‘rajonova Parida Habibjonovna – Namangan shahridagi ko‘zi ojizlar madaniyat markazi to‘garak rahbari, Namangan viloyati

Xasanova Zuxra Rustamovna – Termiz shahridagi «Sumayya» unitar korxonasi bichuvchi-tikuvchisi, Surxondaryo viloyati

Yuldasheva Zubayda Solijonovna  – Chilonzor tumanidagi yakka tartibdagi tadbirkor, haydovchi, Toshkent shahri

Yusifboyev Muxammad Tangir o‘g‘li – Quyi Chirchiq tumanidagi «Madaniyat» mahalla fuqarolar yig‘inidagi yoshlar yetakchisi, Toshkent viloyati

«Shuhrat» medali bilan
(100 yoshdan oshganlar)

Akimniyazova Bibixan – Taxtako‘pir tumani, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Alikulov Abdi – Yangiyer shahri, Cirdaryo viloyati

Boboqulov Abir – Uzun tumani, Surxondaryo viloyati

Dusanova Chimiri – G‘uzor tumani, Qashqadaryo viloyati

Zkriyayeva Sidika – Karmana tumani, Navoiy viloyati

Malikov Turg‘un – O‘zbekiston tumani, Farg‘ona viloyati

Matyakubova Shukur – Xonqa tumani, Xorazm viloyati

Norqo‘ziyeva Salamat – Baliqchi tumani, Andijon viloyati

Tangriyev Turaqul – Qorako‘l tumani, Buxoro viloyati

Turayeva Anzirat – Parkent tumani, Toshkent viloyati

Usmanova Irisban – Yunusobod tumani, Toshkent shahri

Shamsiyeva Marziya – Tayloq tumani, Samarqand viloyati

Shermatova Oyxumar – G‘allaorol tumani, Jizzax viloyati

Yuldasheva Koromat – Mingbuloq tumani, Namangan viloyati

«Shuhrat» medali bilan

Abdullayev Ismatillo Tilloyevich – Samarqand yo‘llardan muntazam foydalanish unitar korxonasining avtoko‘targich haydovchisi, Samarqand viloyati

Abdurazikova Nasiba Alimovna – Yashnobod tumanidagi «Ma’rifat» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

Azmuxanova Elmira Xelmullayevna – «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining «O‘ztemiryo‘lmashta’mir» unitar korxonasi lokomotiv yig‘uv sexi kran mashinisti

Ametova Jamila Janibekovna  – Qo‘ng‘irot tumanidagi «Qoraqalpog‘iston» shaharcha fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Appakov Musaxon Pulatovich – Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazining Namangan viloyati bo‘limi rahbari

Aripov Davron Raximovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

Asatov Zikrulla Ismatovich – «Nuroniy» jamg‘armasining Uchtepa tumani bo‘limi raisi, Toshkent shahri

Aslanov Shuxrat Chariyevich – «Sho‘rtan gaz kimyo majmuasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Qashqadaryo viloyati

Atajanov Ruslan Kuziyevich – Shovot tumani irrigatsiya bo‘limi bosh gidrometri, Xorazm viloyati

Ataxanov Nosirjon Tursinovich – Uychi tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Namangan viloyati

Axmedova Xilolaxon Noyibovna – Xo‘jaobod tumanidagi «Fazo Group» mas’uliyati cheklangan jamiyatining tikuv bo‘limi bosh ustasi, Andijon viloyati

Achilova Gulnora Eminjanovna – Sergeli tumani obodonlashtirish boshqarmasining ko‘kalamzorlashtirish va irrigatsiya bo‘limi brigada boshlig‘i, Toshkent shahri

Botirova Muniraxon Umaraliyevna – Qo‘qon shahridagi «Zilol» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Farg‘ona viloyati

Bo‘tayeva Baxtigul Abraxmatovna – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

Djalilov Baxromjon Odiljonovich – «Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki direksiyasi – IT Park» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Farg‘ona viloyati filiali boshlig‘i

Yodgorov Alisher Abduraximovich – «Sanoat-energetika guruhi» mas’uliyati cheklangan jamiyati og‘ir sanoat loyihalari direksiyasi direktorining birinchi o‘rinbosari

Jumayev Jasur Jalolovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining nazorat-tahlil bo‘limi mudiri

Jumaniyazov Ibragim – Qo‘shko‘pir tumanidagi «Ibrat Ro‘zmat» parrandachilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

Jurayev Aliboy Tojaxmatovich – Namangan viloyati o‘simliklar karantini va himoyasi boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

Iskandarov Shakiriddin Ibragimovich – «O‘zbek geologiya qidiruv» aksiyadorlik jamiyatining Qizilqum dala geologiya qidiruv ekspeditsiyasi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Islomov Shavkat Yaxshibekovich – Forish tumanidagi «Xonbandi» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Jizzax viloyati

Ishanxodjayev Asror Aslanovich – O‘zbekiston axborot texnologiyalari va ommaviy kommunikatsiya xodimlari kasaba uyushmasining Respublika kengashi raisi

Kamchiyeva Charos Maxamadsodiqovna – Farg‘ona shahridagi «Safort Konsensus Kommunal» professional boshqaruv kompaniyasi rahbari, Farg‘ona viloyati

Karimqulov Komiljon Shodmonqulovich – Mirobod tumanidagi «Mirobod maxsustrans» avtotransport filiali haydovchisi, Toshkent shahri

Kasimova Kizilgul Ermatovna – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Fuqarolarning sog‘lig‘ini saqlash masalalari qo‘mitasi a’zosi

Kasparov Arsen Aramovich – Yashnobod tumanidagi «Avangardnaya Kovka» mas’uliyati cheklangan jamiyatining ishlab chiqarish direktori, Toshkent shahri

Kenjebayev Jetkerbay Kuanishbayevich – Mo‘ynoq tumani veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish bo‘limi uchastka veterinari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Kudayberdiyev Xasan Isamidinovich – «O‘zbekko‘mir» aksiyadorlik jamiyatining «Angren ko‘mir koni» filiali konveyer mashinisti, Toshkent viloyati

Qadirov Baxramboy Babajanovich – Amudaryo tumanidagi «Qilichboy» ovul fuqarolar yig‘ini raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Qilichev Nasriddin Baxridinovich – Muborak neft-gaz qazib chiqarish boshqarmasining «Zevarda» koni texnologik qurilma kuzatuvchisi, Qashqadaryo viloyati

Qodirov Ismoil Shukurovich – Mirishkor tumanidagi «Chamanzor» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qashqadaryo viloyati

Qurbonov Azimboy To‘yevich – Vobkent tumani irrigatsiya bo‘limi muhandis-gidrotexnigi, Buxoro viloyati

Maxkamova Nafosat Abdullayevna – Izboskan tumanidagi «Urganji» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Andijon viloyati

Maxmudov Sanjar Qodirovich – «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining «BelAZ» haydovchisi, Toshkent viloyati

Mukumov Zokirjon Raimovich – Sirdaryo tumanidagi «Beshbuloq» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Sirdaryo viloyati

Musayeva Umida Raxmatdjanovna – O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i

Narzullayev Djaxongir Zakirjonovich – «Yangiyo‘l metall konstruksiya» korxonasining xarid va ta’minot direksiyasi direktori

Norkulov Ali Umarovich – «Qizilqumsement» aksiyadorlik jamiyatining «BelAZ» haydovchisi, Navoiy viloyati

Nurmahmatov Sayidali Mahmatqulovich – Muzrabot tumanidagi «Al-Hakim at-Termiziy» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Surxondaryo viloyati

Obidov Alisher Shukirovich – «Buxoro neftni qayta ishlash zavodi» mas’uliyati cheklangan jamiyatining bug‘-havo-gaz ta’minoti sexi kompressor qurilmasi mashinisti, Buxoro viloyati

Parpiyev Maxmud Mamatovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Axborot siyosati va davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash masalalari qo‘mitasida doimiy asosda ishlovchi senator

Radjabov Altibay Begjanovich – Xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashi kotibiyati mudiri

Radjabov Boburjon Gulamjanovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi devoni rahbarining o‘rinbosari

Raximov Sodik Umardjanovich – Namangan shahridagi «Turon-95» mas’uliyati cheklangan jamiyati avtobus haydovchisi, Namangan viloyati

Raxmonov Jonibek Raxmonovich – Zomin tumanidagi «Jizzax Organic» mas’uliyati cheklangan jamiyatining kapital qurilish bo‘limi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Raxmonova Barno Xaydaraliyevna – Piskent tumanidagi «Oqtom» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent viloyati

Rahmonov Rustam Hamroyevich – Shofirkon tumanidagi «G‘alaba» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh cho‘poni, Buxoro viloyati

Rixsiyev Dilshod Urunovich – «UzAuto Motors Powertrain» aksiyadorlik jamiyatining dvigatel yig‘ish va sinash sexi katta ustasi, Toshkent shahri

Subhonqulov Muxammad Bobir Jamshedovich – «Yangiyo‘l metall konstruksiya» korxonasi menejeri, Toshkent viloyati

Sultanov Zaxid Maxamatovich – «Toshkent metropoliteni» davlat unitar korxonasining tunnel inshootlari xizmati katta ustasi, Toshkent shahri

Sultanov Nomanjan – Paxtakor tumanidagi «Sarbon Suhrobbek» fermer xo‘jaligi mexanizatori, Jizzax viloyati

Temurov Mirzoxid Begimqulovich – G‘allaorol tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Jizzax viloyati

Tenelov Darmenbay Kamalovich – «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining Yo‘l xo‘jaligi boshqarmasi ishlab chiqarish-texnikaviy bo‘limi boshlig‘i

Turaboyeva Mukadasxon Umarjonovna – To‘raqo‘rg‘on tumanidagi «Istiqlol» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Namangan viloyati

To‘raqulov Zokir Hamrayevich – «Dehqonobod kaliy zavodi» aksiyadorlik jamiyatining tog‘-kon majmuasi yer osti kon tozalash va tayyorlash uchastkasi mashinisti, Qashqadaryo viloyati

Tursunov Djura Axmedovich – Surxondaryo viloyati «Sulton Saodat» yodgorlik majmuasi ishchisi

Tuxtashev Sherzod Azimovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

Usmanov Abdulaziz Asadovich – «O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasining «Toshkent shahar telefon tarmog‘i» filiali multimedia qurilmalarini o‘rnatish bo‘limi boshlig‘i

Utashev Baxtiyor Sadikovich – «Navoiyuran» davlat korxonasining «Uchquduq» geotexnologik koni burg‘ilash qurilmasi mashinisti, Navoiy viloyati

Usmanov Sirojiddin Saidkasimovich – O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining Telekommunikatsiya infratuzilmasini rivojlantirish boshqarmasi bosh mutaxassisi

Xaydarova Xamro Yedgarovna – Kogon shahridagi «Istiqlol» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Buxoro viloyati

Xashimova Farida Ganiyevna – O‘zbekiston Respublikasi O‘simliklar karantini va himoyasi agentligining Quva tumani bo‘limi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Xodjayev Kadamboy Radjabovich – Xonqa tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Xorazm viloyati

Xodjaniyazov Atanazar Djumanazarovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining yuridik boshqarmasi boshlig‘i

Xoshimov Kobuljon Pozilovich – Andijon tumanidagi «Ravon Taraqqiyot Orzusi» mas’uliyati cheklangan jamiyati chilangari, Andijon viloyati

Shamuradova Mastura Karshibayevna – Paxtachi tumanidagi «Gulobod» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Samarqand viloyati

Shodmonova Saida Nuriddinovna – Xovos tumanidagi «Oqchangal» mahalla fuqarolar yig‘ini xotin-qizlar faoli, Sirdaryo viloyati

Eshmuratov Dexkon Zakirovich – Karmana tumanidagi «Do‘rman» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Navoiy viloyati

Yuldashev Sayfullo Maxmadaminovich – «Surxon parmalash ishlari» aksiyadorlik jamiyati parmalovchisi, Surxondaryo viloyati

Yuldoshev Qosimboy G‘ayibnazarovich – Urganch tumanidagi «Uyshin» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Xorazm viloyati

Yusupov Navruzbek Mukimjonovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi a’zosi

Yakubov Alisher Sadullayevich – Samarqand turizm markazining qurilish direksiyasi direktori

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti

Sh.Mirziyoyev

MCHJ

Temir yo‘l mahsulotini sertifikatlashtirish markazi

  • Aloqa uchun

    Qabulxona

    +998 78 150 13 69

    E-mail

    E-mail:info@ccrp.uz
    O‘zbekiston Respublikasi, 100105, Toshkent shahri, Mirobod tumani, Mehrjon ko‘chasi, 61-uy
    Skip to content